Διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα παρουσίασης ένστολων επαγγελμάτων 2020-21

«Διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα παρουσίασης ένστολων επαγγελμάτων για τους/τις μαθητές/τριες της Γ’ τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, διδακτικού έτους 2020-21».

Στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού το Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) Πέλλας, προγραμμάτισε και υλοποίησε διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση για μαθητές/τριες της Γ’ τάξης των ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Δ.Δ.Ε.) Πέλλας για τα Ένστολα Επαγγέλματα. Πιο συγκεκριμένα την Τετάρτη, 31-3-2021, πραγματοποιήθηκε ημερίδα παρουσίασης των τμημάτων των Στρατιωτικών Σχολών, των Σχολών της Αστυνομικής Ακαδημίας, των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, των Σχολών του Λιμενικού Σώματος και των Σχολών της Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού. Οι παρουσιάσεις έγιναν ως εξής:

Παρουσίαση  Στρατιωτικών Σχολών

κ. Παπαμιχαήλ Ανδρέας, Ταγματάρχης (ΠΖ), 2ης Μ/Κ Μεραρχίας Πεζικού

Παρουσίαση Σχολών Αστυνομικής Ακαδημίας

κ. Λίτσνης Πέτρος, Αστυνόμος Α΄, Διοικητής Α.Τ. Σκύδρας

Παρουσίαση Σχολών Πυροσβεστικού Σώματος

κα. Τσεντιμίδου Ελευθερία, Πυραγός, Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Αριδαίας

Παρουσίαση Σχολών Λιμενικού Σώματος / Ελληνικής Ακτοφυλακής

κα. Μουράτη Παρασκευή, Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ., Κεντρικού Λιμεναρχείου Θεσ/νίκης

Παρουσίαση Σχολών Ακαδημίας Εμπορικού Ναυτικού

κ. Τσούλης Νικόλαος, Πλοίαρχος Ε.Ν., Διευθυντής Σχολής Πλοιάρχων Α.Ε.Ν. Μακεδονίας